Professor George Wilding

Wiceprezes i zastępca dyrektora ds. badań klinicznych i interdyscyplinarnych, The University of Texas MD Anderson Cancer Center

George Wilding ukończył medycynę na University of Massachusetts Medical School. Ukończył również studia licencjackie z inżynierii chemicznej i biologii na Tufts University oraz magisterskie z farmakologii na Penn State University. Kształcił się w onkologii medycznej w National Cancer Institute. W latach 1988-2015 wykładał na University of Wisconsin-Madison przechodząc ścieżkę od stanowiska Assistant Professor a kończąc na Professor of Medicine.

Jego badania koncentrują na karcynogenezie prostaty i rozwoju nowych terapii zaawansowanego raka prostaty. Przez 18 lat był szefem oddziału hematologii/onkologii i dyrektorem Carbone Cancer Center – kompleksowego centrum onkologii NCI przez 12 lat. Jako dyrektor zbudował silne relacje z akademickimi ośrodkami onkologicznymi w Chinach, Tajwanie i Korei Południowej.

Od 2015 r. pełni funkcję wiceprezesa i zastępcy dyrektora ds. badań klinicznych i interdyscyplinarnych w University of Texas MD Anderson Cancer Center. Nadzorując badania kliniczne MD Andersona, jest bardzo zaangażowany w swój projekt Global Academic Program i Moon Shots Program.